MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un (“Kanun”) 3. maddesi uyarınca, Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. ile ilgili tanıtıcı bilgilerin tümü, sitemizde güncel şekilde yer almaktadır. Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. olarak hedefimiz; Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından işletilmekte olan Sapphire Seyir Terası için yapacağınız ziyaretleriniz için biletinizi en kısa sürede, en kolay şekilde satın almanızı sağlamaktır.

 

Aşağıda yer alan Satış Politikamızı ve Satış Sözleşmemizi, https://sapphireskydeck.com/ adlı internet sitesi üzerinden bilet satın alım işlemi sizlerin etkili, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz şekilde düzenlenmiştir. Bu Satış Politikası ve Sözleşmemiz, Kullanım Koşullarımızın da bir bölümünü oluşturur. Web sitemize üye olarak ve/veya bilet alım işlemlerini gerçekleştirerek, Kullanım Koşullarını, Satış Politikası ve Sözleşme hükümlerini ve Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnini okuduğunuzu, anladığınızı ve içeriklerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı belirtir, satış politikası ve/veya sözleşme hükümlerinin aksine bir talebinizin ya da şikayetinizin olması durumunda, herhangi bir bilet alım işlemi gerçekleştirmeden ve siparişinizi onaylamadan önce, Yardım sayfasını ziyaret etmenizi ve/veya bizimle sitemizde belirtilen iletişim numaralarından iletişime geçmenizi öneririz. Sitemizden bilet satın alarak ve siparişinizi onaylayarak, işbu Sözleşme hükümlerine bağlı olduğunuzu kabul edersiniz.  Dolayısı ile sitemizden bilet satın aldığınızda, ziyaret süreci ile ilgili prosedür ve işlemlere aşağıda yer alan Sözleşme hükümlerinin aynen uygulanacağını önemle belirtiriz.

Ayrıca, siparişinizi onaylayarak; bileti satın almadan önce:

 • Şirketimiz ile ilgili gerekli tüm bilgileri ve iletişim adreslerini
 • Satın aldığınız bilete ve hizmete ilişkin tüm özellikleri ve ayrıca tüm vergiler dahil toplam bilet/hizmet fiyatını ve varsa tüm ek masrafları
 • Ödeme, ifaya ilişkin bilgileri ve şikayetlere ilişkin sözleşmede düzenlenen çözüm yöntemlerini,
 • Uyuşmazlık konusunda başvurularınızı Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyetine yapabileceğinize dair sözleşmede yer alan bilgileri
 • Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden cayma hakkınızın olmadığını ve neticeten sözleşmede düzenlenen tüm hükümleri bildiğinizi yazılı olarak kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

Bilet satın alma işlemini onaylamadan önce, onayınız kapsamında, yazılı şekilde ön bilgilendirme onayı alındığını ve ön bilgilendirme onayının işbu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olduğunu ayrıca ve önemle vurgularız. İlaveten, işbu sözleşme ve ön onay ile “bilet satın alma siparişinizin onaylanması durumunda ödeme yükümlülüğü altına gireceğiniz” konusunda açık ve anlaşılır şekilde bilgilendirildiğinizi de önemle bilmenizi isteriz.

 

Mesafeli Bilet Satış Sözleşmesi

 1. Sözleşmenin Tarafları

Bir tarafta “Emniyet Evleri Mah Eski Büyükdere Cad No:1/1 Kağıthane/İSTANBUL” adresinde mukim Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş.  (Diğer tarafta  https://sapphireskydeck.com/  internet sitesinden bilet satın alan Tüketici (“Müşteri” olarak anılacaktır) aşağıdaki şartlar doğrultusunda işbu sözleşmeyi akdetmişlerdir.

 

 1. Sözleşmenin Konusu

İş bu sözleşmenin konusu Müşteriye, https://sapphireskydeck.com/ adlı internet sitesi üzerinden elektronik ortamda, Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş.. tarafından işletilmekte olan Sapphire Seyir Terasına yapılacak ziyaretler hususunda bileti alınmasına ilişkin olarak bilet satılması hizmeti olup; Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

 

 1. Kullanım Koşulları

Müşteri https://sapphireskydeck.com/ adlı internet sitesinde yer alan “Kullanım Koşulları” ve “Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni” başlıklı metinleri okuduğunu ve işbu kullanım koşulları ve gizlilik ve kişisel veriler politikası maddeleri hakkında eksiksiz bilgiye sahip olduğunu işbu Sözleşme ile kabul ve beyan etmektedir.

 

 1. Satış ve Hizmete İlişkin Genel Şartlar
  1. Müşteri, seyir terası ziyaret bilet fiyatlarını internet sitesi üzerinden seçimi yaptığı takdirde görebilecektir.
  2. Seyir terası ziyaret biletleri, https://sapphireskydeck.com/ adlı internet sitesi üzerinden yalnızca banka kartı veya kredi kartı ile satın alınabilir. Müşteri, internet üzerinden bilet satın alması halinde kendisine ödeme yapmak üzere, tercih etmesi için kredi kartı veya banka kartı seçenekleri sunulacaktır. Müşteri, bu kredi kartı veya banka kartı seçeneğinden kendisine uygun olanı tercih edecek işlemini tamamlayacaktır.
  3. Bilet fiyatları, tarihe göre değişiklik arz edebilir. Bilet fiyatlarında bahse konu değişikliği Müşteri kabul ve beyan eder. Bilet fiyatlarına tüm vergi ve harçlar dahildir. İnternet bilet satış hizmetine ilişkin ücrette Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş..’nin değişiklik yapma hakkı saklıdır. İnternet bilet satış hizmetine ilişkin ücrette yapılacak değişiklikleri Müşteri kabul ve beyan eder.
  4. Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. e-fatura mükellefi olduğu için basılı/fiziki bilet kullanmaz. https://sapphireskydeck.com/  web sitesi üzerinden veya seyir terasının bulunduğu adresteki gişeden satın alınan biletler için e-posta adresinize e-fatura gönderilir. Bunun haricinde basılı bir bilet almanıza gerek yoktur.
  5. Satın alınan tarihlerde kullanılmayan biletler geçersiz olup, hizmet bedeli iadesi ve/veya değişikliği yapılması mümkün değildir.
  6. Müşteri, Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş ’nin belirlediği maximum bilet sayısından fazla bilet satın alamaz. Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. iş bu uygulama ile olası kötü niyetli bilet satışlarını ve biletlerin karaborsa yolu ile kanuna aykırı olarak satılmasını engelleme amacı taşımaktadır.
  7. Alınan biletlere ilişkin olarak kontrol etme, muhafaza etme yükümlülüğü Müşteriye aittir. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesinden doğan zararlardan Müşteri sorumlu olacaktır.
  8. Kural olarak, tüm bilet satışları kesindir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden satın aldığınız biletlere dair cayma hakkınız bulunmamaktadır. Satılan biletlerin herhangi bir şekilde kaybolması, çalınması, hasar görmesi ya da imha olması durumunda, bilet değiştirme/yeni bilet basma ya da para iadesi yapılmaz. Ziyaretin iptal edilmesi haricinde, satılan biletler, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iptal edilmez, değiştirilmez ve ücret iadesi yapılmaz. Ancak Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. uygun gördüğü ve/veya teknik aksaklıklar olması halinde bileti satmayı reddetme, bilet satışını feshetme ya da ziyaret saatlerini/seanslarını değiştirme/iptal etme hakkının saklı olduğunu kabul etmiş bulunuyorsunuz. İlgili ziyaretin iptal edilip edilmediği ile tarihi değiştirilmiş bir ziyaretin yeni tarihi ve saati konularında yapılan duyurulardan bilgi sahibi olma sorumluluğu size aittir. Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. bilet sahiplerini söz konusu iptalden veya değişiklikten haberdar etmek için makul gayreti gösterecektir. Ancak bu durum bilet sahiplerinin ziyaret tarihinden önce iptalden veya değişiklikten mutlak surette haberdar edileceği konusunda hiçbir taahhütte ve/veya garantide bulunduğu anlamına gelmez. İptal edilen veya değişiklik yapılan ziyaretlerle ilgili daha fazla bilgiyi web sitemizde bulabilirsiniz.
  9. Ziyaret alanına giriş ve çıkışlar, Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş..’nin belirlediği kural ve düzenlemelere bağlı olarak yapılır. Genel olarak bilet kontrolünden sonra dışarı çıkarsanız yeniden seyir terası alanına tekrar giriş yapamazsınız. Ziyaret saatinize geç kalırsanız, Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş..’nin belirlediği kural ve düzenlemelere bağlı olarak içeri girebilirsiniz ve iş bu düzenlemeler geç kalanlara içeriye alınacağı konusunda hiçbir garanti veremeyeceği gibi bu durumdan Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. sorumlu değildir.
  10. Fotoğraf makinesi, cep telefonu veya kayıt ekipmanlarının kullanımı hususunda Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş..’nin belirlediği kural ve düzenlemeler geçerlidir. Bu nedenle fotoğraf makinesi veya diğer kayıt ekipmanlarının, lazer kalemi ve cep telefonlarının ziyaret mekanına sokulması yasaklanabilir.
  11. Seyir Terasına, engellilere kılavuzluk eden köpekler haricinde, hayvanların sokulmasını yasaktır.
  12. Seyir Terasına müşterilerin dışarıdan getirdiği yiyecek ve içeceklerin sokulmasını yasaktır.
  13. Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. müşterilerin şahsi eşyalarıyla ilgili hiçbir sorumluluğu üstlenmez.
  14. Biletin satın alınması şartları, Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından belirlenen kurallarına göre düzenlenmiştir. Bu kural ve düzenlemelerden herhangi birini ihlal etmeniz ya da hasara, rahatsızlığa yol açmanız, hukuka aykırı ve/veya suç teşkil edebilecek davranışlar sergilemeniz durumunda, Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. sizi ziyaret alanından çıkarma veya ziyaret alanına almama hakkına sahiptir. Ziyaret alanının ve sizin güvenliğinizi sağlamak amacıyla güvenlik araması yapılabilir. Ayrıca Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. güvenlik gerekçesi ile ya da başkaca nedenlere istinaden, kişisel bilgileri bulunmayan müşterilere bilet satışı yapılmasını reddetme hakkına sahiptir.
  15. İşbu sözleşme metni, sözleşmenin kurulmasından sonra, Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. dataları tarafından saklanmakta olup, bu sözleşmeye, revize tarihleri itibariyle sitemizden kolayca erişebilirsiniz. Dilerseniz, sözleşmenin çıktısını almak suretiyle, fiziki kopyasına da kolayca erişebilirsiniz. Dolayısı ile sözleşme hükümlerinin ve genel işlem şartlarının sizler tarafından kolayca sağlanmasına ve saklanmasına imkân sağlandığını bilmenizi isteriz. Sözleşmeye erişiminiz, sitemize erişimin sağlanması ile doğru orantılı olacak şekilde devam edecektir.
  16. Sitemizin kullanımına ve işbu sözleşmeye dair gizlilik kuralları “Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni” kısmında detaylı şekilde belirtilmiştir. Bu kapsamda, Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni hükümlerini dikkatlice okumanızı, incelemenizi ve farklı talepleriniz var ise tarafımıza bildirmeniz gerekeceğini bilgilerinize sunarız. Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni, işbu Sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olup, Sözleşme ile birlikte aynen uygulanacak ve hüküm ifade edecektir. Dolayısı ile işbu Sözleşmeyi ve/veya siparişi onaylayarak, Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni hükümlerini de kabul etmiş sayılacağınızı önemle belirtiriz.
  17. Siparişin onaylanması aşamasında ve ödeme bilgilerinin girilmesinden önce, ödeyeceğiniz toplam bedel de dâhil olmak üzere, sözleşmenin tüm şartları sizler tarafından açıkça görülmektedir. Dolayısı ile bileti satın alarak ve siparişi onaylayarak, işbu sözleşme hükümlerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı yineler, siparişi onaylamadan önce tüm sözleşme hükümlerini dikkatlice incelemeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatırız
  18. Bu şart ve koşulların tamamı Türk Hukukuna tabidir. Biletinizi satın almadan önce sözleşme hükümleri ve içeriği konusunda, tüm tüketicileri önceden bilgilendirmiş olup, bileti satın alarak ve siparişi onaylayarak, işbu sözleşmenin düzenlemeleri hakkında tarafınıza ön bilgilendirme yapıldığını da kabul etmiş sayılacağınızı ve bu maddenin yazılı delil vasfında ispat vasıtası olduğunu da belirtiriz. 1. Diğer Hükümler

 

 1. Bilet satışına ilişkin bilgiler Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından kayıt altında tutulacak ve herhangi bir uyuşmazlık halinde yapılan satışa ilişkin kayıtlar ilgili kurum ve kuruluşlara sunulacaktır.

 

 1. Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş..’nin sahibi olduğu https://sapphireskydeck.com/ adlı internet sitesinde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir.

 

 1. Müşteri, siteyi kullanımı sırasında işbu Sözleşme ve Kullanım Koşulları ile sitede yer alan tüm şartlara, sitenin ilgili yerlerinde yapılan açıklamalara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini aksi halde bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

6.Uyuşmazlıkların Çözümü

İş bu sözleşmenin uygulanmasından dolayı herhangi bir ihtilafın doğması durumunda, taraflar uyuşmazlığı öncelikle sulh ile gidermeye çalışacaktır. Söz konusu uyuşmazlığın sulh ile çözülememesi halinde doğan uyuşmazlıklarda Bakanlık tarafından belirlenen parasal sınırlar dahilinde Müşteri’nin hizmet satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti yetkilidir. Ayrıca, sözleşmeden kaynaklı tüm uyuşmazlıklarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacaktır.

 

7.Yürürlük
İş bu sözleşmenin kabul edilerek onaylanması ve internet sitesi üzerinden verilen siparişe ait ödemenin gerçekleşmesi ile birlikte Müşteri, iş bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacak ve iş bu sözleşme yürürlüğe girecektir. Müşteri, sözleşme konusu hizmetin nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden sözleşmeden cayma hakkı olmadığını ve sözleşmenin getirdiği tüm hak ve yükümlülükler konusunda doğru ve eksiksiz olarak bilgi sahibi olduğunu herhangi bir itirazı olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

BİLGİ FORMU

Hangi Hizmet Hakkında Bilgi Almak İstiyorsunuz?
Tarafıma aşağıdaki yöntemlerden seçtiğim şekilde ileti gönderilmesine onay veriyorum.